Kaip pasirinkti tinkamą automobilio GPS navigatorių (Navigaciją)

GPS navigatoriaus pasirinkimas susideda iš: programinės įrangos, techninių charakteristikų ir vizualinių savybių, kurias galima įvertinti tik subjektyviai.

Kokia navigacija rinktis

Pasirinkite navigacijos programą

Jei nežinote, kurį navigacijos įrenginį išsirinkti, pirmiausia pagalvokite, kurią navigacijos programą norite naudoti. Navigacijos programa yra programinė įranga (programinė įranga), kuri atlieka svarbų darbą navigaciniame įrenginyje. Taip taip reikėtų išsirinkti su kurio gamintojo žemėlapiais keliausite po pasaulį, nes navigacijos programinės įrangos kūrėjai dirba su skirtingais kartografais. Kai į šituos klausimus atsakysite bus lengviau išsirinkti GPS navigaciją.

Populiariausios navigacijos programos

Iki šiol yra keletas populiarių navigacijos programų, tai yra „Garmin“ navigacijos programa, TomTom, „iGO, „Navitel“ ir kt. Kai kurios iš jų yra įdiegtos su tais pačiais prekės ženklais, pavyzdžiui Garmin ir TomTom.

Taigi, prieš nuspręsdami, kurį GPS navigatorių pasirinkti, apsvarstykite populiariausias navigacijos programas ir žemėlapius. Žemėlapiai yra svarbiausias dalykas navigatoriuje. Būtent, kaip informatyvūs, išsamūs ir kaip dažnai jie atnaujinami. Du didžiausi gigantai yra HERE ir TeleAtlas ir vis populiarėjantis Navitel. Here žemėlapius naudoja Garmin,Sygic ir kitos navigacinės programos. Teleatlas žemėlapius naudoja TomTom programinė įranga.

Jei turite galimybę išbandyti navigatorių prieš pirkdami, tada jam užduokite kelis maršrutus iš namų į biurą, į oro uostą, traukinių stotį, sporto klubą ar mokyklą. Geras navigatorius turi parinkti patį geriausią maršrutą nuo durų iki durų.

Reikia pažymėti vieną svarbų dalyką. 100% teisingų žemėlapių nėra, nes keliai nuolat keičiasi, statomi, uždaromi remontui. Navigacijos žemėlapiai yra atnaujinami kas ketvirtį. Bet tai nereiškia kad naujame ketvirčio atnaujinime, bus atnaujintas Jūsų regionas. Taip pat atkreipkite dėmesį kokiame regione žadate daugiau keliauti, nes nuo to priklauso ir koks navigatorius jums labiau tinka.

Pirmasis klausimas: kaina

Jei nusprendėte, kokia navigacijos programa norite dirbti, dabar galite pagalvoti, kiek pinigų esate pasirengę mokėti už pirkinį. Deja, navigatorius galima suskirstyti į kainų kategorijas tik sąlyginai. Daugelis navigacijos modelių yra tame pačiame kainų diapazone nuo 40 iki 70 eur.,  Todėl priimant sprendimą dėl pirkimo vadovaukitės praktiniu požiūriu.

Daugelis žmonių susidomėję, kuris GPS navigatorius yra geresnis. Iš tikrųjų, tiek aukščiausios klasės modelis, tiek biudžetinis modelis atlieka pagrindinę funkciją - skaičiuoja maršrutą nuo taško A į tašką B. Šios funkcijos yra esminės, nepriklausomai nuo pasirinkto modelio. Tačiau, reikia pažymėti, kad kiekvienas iš jų gali pasižymėti papildomomis funkcijomis, kurios gali padėti efektyviau naudotis navigacija.

Mes siūlome tik tuos GPS navigatorius, kurie yra aktualių technologijų ir funkcionalumo atžvilgiu. Neparduodame senesnių modelių, kurie atsirado prieš dvejus ar trejus metus, nes stengiamės palaikyti su šiandieniniais standartais ir poreikiais žengiančius produktus. Mūsų pasirinkimas orientuotas į tai, kas yra aktualu šiandien, o ne į senesnius modelius.

Atminkite, kad geras nebrangus navigatorius ne visada yra tinkamas derinys. Pavyzdžiui, navigatoriams Garmin yra visiškai kitokia kainų tendencija. Ši kompanija yra pirmaujanti pasaulyje ,navigacijos įrangos gamybos lyderė, todėl nėra labai pigių modelių, . Visi Garmin įrenginiai pasižymi ilgaamžiškumu ir puikiomis funkcijomis.  Neveltui daugiau nei 35% navigatorių pirkėjų pageidauja „Garmin“ prekės ženklo.

TomTom yra gerai žinoma pasaulyje dėl savo aukštos kokybės navigacijos įrangos. Nors gali būti, kad kai kurie jų modeliai yra šiek tiek brangesni, tai atsispindi kompanijos įsipareigojime teikti aukščiausios klasės produktus. TomTom navigacijos įrenginiai dažnai išsiskiria moderniais dizainais, patvarumu ir įvairiomis funkcijomis, kurios pritaikytos šių dienų vartotojų poreikiams.

Antrasis klausimas - kokybė: techninės charakteristikos

Kai nuspręsite dėl žemėlapių ir kainos, pasirinkite kelis skirtingų navigatorių markių modelius ir palikite tą, kuris geriausiai atitinka jūsų poreikius.

GPS navigatoriaus ekranas

Šiuolaikinių navigatorių ekranų įstrižainė yra nuo 4,3 iki 10 colių ir skiriamoji geba yra 480x272 iki 1280x800 pikselių arba dar didesnė. Kuo didesnė ekrano skiriamoji geba, tuo aiškiau vaizdą atvaizduoja. Žinoma, jei bandote taupyti pinigus ir nusipirkti biudžetinį automobilio GPS navigatorių, negalite tikėtis didelės raiškos ir labai ryškaus ekrano spalvų. Dauguma navigatorių turi jutiklinius ekranus. Akivaizdu, kad patogesnis yra didesnis 5 colių arba 7 colių ekranas. Jei naudojate navigatorių kaip vaizdo įrašų žiūrėjimui  arba pas jus prastas regėjimas, reikalingas didesnis ekranas, tačiau vairuotojo darbo erdvėje jie užima daug vietos.

Belaidės funkcijos GPS navigatoriuje

„Bluetooth“ arba „Wi-Fi“ belaidžio ryšio funkcija labai praplečia navigacijos įrenginio galimybes. Visų pirma „Bluetooth“ buvimas suteikia funkciją „Laisvos rankos“, kuri leidžia vairuoti automobilį abiem rankomis ir tuo pačiu metu kalbėti telefonu be baimės kad už tai nubaus policijos inspektorius. Jis naudoja vidinį garsiakalbį ir mikrofono navigatorių.

Be to, „Bluetooth“ modulio buvimas leidžia navigatoriui gauti informaciją apie eismo kamščius per savo mobilųjį telefoną bet tai galima tik su žinomiausiais gamintojais TomTom arba Garmin. Garmin naudoja tam skirtą programėle SmartPhoneLink , o TomTom pakanka tiesiog susieti su telefonu ir padaryti, kad bluetooth imtuvas galėtų atiduoti internetą per bluetooth.

„Wi-Fi“ navigatoriuje pasirodė ne taip seniai ir tarnauja kaip navigatoriaus prisijungimo prie interneto priemonė. Tai labai patogu kai norime atnaujinti įrenginį, nebereikia jokių laidų.

FM siųstuvas GPS navigatoriuje

Automobilyje yra įvairių triukšmų, kurie nulemia GPS navigatoriaus garsą, todėl vairuodami galite neišgirsti kai kurių garsų, tai ypač aktualu pigesniuose navigatoriuose nes juose garsiakalbis imontuotas labai silpnas. Kad to būtų išvengta, naudodami FM siųstuvą galite iš navigatoriaus išgirsti balsą į automobilio garso sistemą . Ši funkcija įdiegta daugelyje navigatorių. FM moduliatoriaus funkcijoje nusatykite ta patį dažnį kaip ir automobilio garso sistemoje.

GPS / GPRS modulis GPS navigatoriuje

Dažnai klausiama - patarkite navigatoriui su eismo kamščiais. Eismo kamščius galima atsisiųsti keliais budais: per ryšį su telefonu „Bluetooth“ ryšiu,wi-fi, tiesiogiai per GPRS kanalą navigatoriuose su įmontuotu GSM / GPRS moduliu(TomTom modeliai) ir naudojant FM eismo anteną (būdinga Garmin navigatoriams).

GPRS yra specialus interneto ryšys, naudojamas mobiliesiems telefonams. 

Įdiegtas GSM / GPRS modulis numato, kad į navigatorių galite įdėti SIM kortelę su savo numeriu ir specialiu tarifu, kuris užtikrina pigų GPRS srautą (duomenų priėmimą iš interneto). Tai gana pastebimai padidina navigatoriaus kainą, tačiau greičiau užtrunka atsisiunčiant eismo kamščius, ir ryšys yra patikimesnis.

Garmin teikia savo eismo paslaugas. Kad Garmin navigatoriai galėtų parodyti eismo spūstis, reikalinga papildoma antena, kuri dažniausiai būna integruota arba būna komplekte. Kartais šis prietaisas yra įtrauktas į GPS navigatorių, tada jo pavadinime yra raidė T, pavyzdžiui,Garmin DezlCam 785LMT-D arba 51LMT-S. T raidė reiškia kad galimi eismo kamščiai, raidė S ,LMT-S reiškia kad tai galima tik per išmaniąją programėlę SmartPhone Link. LMT-D reiškia traffic - digitital tikslesnį skaitmeninį Garmin traffic. LMT , LMT-D, MTD nereikalauja jokių išlaidų.

Kuo skiriasi MT-S nuo MT-D?

MT-S tai reiškia S-Smartphone, kad Jūs galėsite eismo informaciją t.y. kamščiai, avarijos, oro sąlygas, galite gauti tik susiejus su telefonu. Primename, kad kalbame apie eismo informaciją(kamščiai, avarijos, oro salygos), ne GPS informaciją! Jei ir nepajungsite telefono, įrenginiu vistiek galėsite naudotis navigatoriumi.

MT-D tai yra Digitital  traffic, leidžia Jums matyti eismo informaciją, kamščius ar avarijas, be interneto, bet taip neprarandate galimybės susieti ir su telefonu ir gauti tikslią intenetinę eismo informaciją. Bet kokiu atveju perkant MT-D ir norint gauti tikslią eismo informaciją, reikia susieti su telefonu, kad būtų interneto ryšys. 

Keletas patarimų, kaip pasirinkti GPS navigatorių

Apibendrinant, kaip pasirinkti tinkamą automobilio GPS navigatorių, pažymėkime keletą pagrindinių punktų, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį:

  • Nėra blogų navigatorių, yra skirtingų pajėgumų navigatoriai, o brangūs navigatoriai paprastai suteikia daugiau galimybių patogumui. 
  • Pasirinkite navigacijos programą ir žemėlapius, remiantis tuo, kur ketinate naudoti navigatorių: sostinėje, vairavimui Lietuvoje, kelionėms į užsienį ir pan. Jei planuojate keliauti po Europą, geriau nusipirkti navigatorių su Europos žemėlapiu kuris turi nemokamus atnaujinimus tai bus pigiau. 
  • Negalima klausytis kitų nuomonių, išnagrinėkite turimus duomenis ir susikurkite savo nuomonę apie tai, kuris automobilio GPS navigatorius yra geresnis, dauguma neigiamų atsiliepimų paliekami žmonių kurie nemokėjo arba negebėjo išnaudoti navigatoriaus  galimybių.

Kopijuoti griežtai draudžiama, visos teisės saugomos -  ASNET.LT

Meniu

TELEFONAS

Meniu

Sukurkite nemokamą paskyrą, kad išsaugotumėte mėgstamus daiktus.

Prisijunkite

Sukurkite nemokamą paskyrą, kad galėtumėte naudotis pageidavimų sąrašais.

Prisijunkite